Novinky, Strana 3

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Kromě informací o novinkách a akcích získáte i přednostní přístup k povídkám, rozhovorům a článkům, které budeme čas od času zveřejňovat v sekci Čtení zdarma.

Tajná pravda o vydávání knih

Sliboval jsem, že vám dám trochu nahlédnout do nakladatelského zákulisí – nuže, tady jsou první postřehy. Když jsem Medusu zakládal, šel jsem do toho s tím, že jako překladatel zastanu spoustu práce sám. Dost dobře jsem si ale neuvědomoval, co všechno to bude obnášet. Když teď pominu přípravnou fázi, kdy je potřeba vyřídit papírování a vytvořit nějaký přijatelný web (což taky není jen tak), všechno stojí na e-mailech. Musíte kontaktovat autora, zjistit, jestli by měl zájem o spolupráci, a dohodnout podmínky. Podobně pak musíte sehnat redaktora – a korektora – a sazeče – a grafika – a tiskárnu – a taky zajistit distribuci – a propagaci. Zní to jednoduše? Možná ano, ale skutečnost je taková, že si se všemi vyměníte víc než jeden e-mail. A než například vyberete tu pravou tiskárnu, obepíšete jich třeba pět. Těch autorů nakonec taky kontaktujete víc a platí to i pro ostatní. Než se nadějete, píšete jeden e-mail za druhým a konec je v nedohlednu. Připadáte si jako takový mravenec literatury, co nosí jehličí pěkně po jednom kuse a doufá, že z toho jednou něco bude. Zkrátka a dobře, konečně jsem pochopil, jak důležití jsou nakladatelští redaktoři, kteří tuhle neviditelnou práci vykonávají pro nakladatele, co si je můžou dovolit. Já zatím nemůžu.

 

Ale abych jen neskuhral, všechno to e-mailování už přináší nějaké výsledky. O některých budu mluvit zase až příště, ale můžu prozradit, že naše první kniha – Tráva americké spisovatelky Anyi Martinové – v dohledné době poputuje do tiskárny. Když všechno klapne, jak má (držte palce!), a epidemiologická situace dovolí, pokřtíme ji 13. listopadu v Praze na HorrorConu. Taky chystám spoustu věcí sem na web, do sekce Čtení zdarma. Až se přiblíží datum vydání Trávy, vypustíme rozhovor s autorkou její fenomenální obálky, americkou ilustrátorkou Jeanne D’Angelo. Kdybyste si ho chtěli přečíst dřív než ostatní, přihlaste se k odběru newsletteru. Nebojte, nebudu vás spamovat – nemám na to čas, ha ha!

 

Na této hysterické notě bych dnešní povídání ukončil, brzo se ale vrátím s dalším infem, tak zůstaňte na příjmu!

RT

em

Naše první kniha

S velkým potěšením vám můžeme oznámit název naší první knihy – bude jí Tráva americké spisovatelky Anyi Martinové. Ta se do širšího povědomí zapsala především jako koproducentka podcastu The Outer Dark zaměřeného na rozhovory se současnými autory weirdu a spekulativní fikce a pořadatelka stejnojmenného sympozia, zároveň je však sama výbornou autorkou. Více se o ní dozvíte z jejího medailonu. Tráva byla její první samostatnou publikací a původně vyšla v limitovaném nákladu u fajnšmekrovského nezávislého nakladatelství Dim Shores. Jedná se o vtahující příběh nešťastné lásky a smrti z pera velké milovnice klasických hororových monster. Více se o knize dozvíte zde. V dalších příspěvcích vám vysvětlíme, proč jsme si jako první publikaci vybrali právě Trávu, a v budoucnu se můžete těšit i na rozhovor s autorkou její famózní obálky, americkou ilustrátorkou Jeanne D’Angelo.

 

Up Against the Wall and Vamping it up for a Chaos! Comics promo in the late 90s.

 

Anya Martin koncem devadesátých let

Začínáme

Jsme mladé nezávislé nakladatelství a chystáme se vydávat kvalitní horory, fantastiku, podivno (weird fiction) a erotickou literaturu (více v sekci O nás). Nyní jsme ve fázi vyjednávání s autory. Jakmile to bude možné, představíme vám naši první knihu. Současně s tím pak spustíme sociální sítě a newsletter. Pokud chcete, aby vám nic neuniklo, můžete nám na sebe nechat e-mail nebo se u nás registrovat.

Stránka 3 z 3 - 23 položek celkem