• 1 z 2

Gwendolyn Kiste – Rezavé panny

 

PŘIPRAVUJEME na podzim 2023

Léto roku 1980, Cleveland, Ohio. Phoebe a její kamarádka Jacqueline právě ukončily střední školu, ale jejich budoucnost je temná a nejistá. Továrna za továrnou zavírá a rodiny čelí nezaměstnanosti a chudobě. Dívkám z Denton Street se však děje něco ještě horšího. Jejich těla se záhadně proměňují. Rezivějí jim kosti. V okolí se to proto hemží zvědavými turisty, lékaři a státními zaměstnanci s podezřelými úmysly. Phoebe je jasné, že musí něco podniknout, aby Rezavým pannám pomohla a odhalila jejich tajemství.

Kniha, za kterou Gwendolyn Kiste získala Cenu Brama Stokera za nejlepší románový debut a Cenu This Is Horror za nejlepší román.

▪ původně vyšlo roku 2018 pod názvem The Rust Maidens u amerického nakladatelství Trepidatio


▪ překlad Roman Tilcer, redakce Jana Nečasová

▪ obálka Marcela Bolívar

brožovaná; počet stran a další údaje doplníme později

▪ cena je zatím pouze orientační

Dostupnost Momentálně nedostupné
444 Kč
Kód produktu M3
Kategorie Knihy
 

Když Kiste pitvá hnijící mrtvolu clevelandské oblasti, zrcadlí se v tom vnitřní boj obyvatel rozpadajícího se města a provází to tichá hrůza jako v těch nejlepších příbězích Shirley Jacksonové a Charlese L. Granta.

 

– Dave Simms, Cemetery Dance

 

Oceňovaná povídkářka Kiste ve svém románovém debutu přináší dramatický a poutavý příběh plný podmanivých kontrastů – je realistický a zároveň nadpřirozený, děsivý i krásný, probouzí vztek, ale přináší také vykoupení.

 

– Becky Spratford, Booklist

 

Horor v podání Kisteové není sekera nebo řeznický nůž. Je to skalpel, který řeže tak jemně a přesně, že hrůzu ucítíte, až když se vyřine z rány. (…) Evokativní volbou slov v tomto románu zvýrazňuje atmosféru zmaru a vyvolává strhující děs, jemuž nelze odolat.

 

– Eden Royce, Hellnotes

 

 

O AUTORCE

Gwendolyn Kiste je trojnásobnou nositelkou Ceny Brama Stokera a autorkou románů Rezavé panny, Boneset & Feathers a Reluctant Immortals, sbírky And Her Smile Will Untether the Universe a novel Pretty Marys All in a Row a The Invention of Ghosts. Její povídky a publicistické články se objevily mimo jiné v časopisech Vastarien, Interzone, Nightmare či The Dark a v antologii The Best American Science Fiction and Fantasy. Exkluzivně pro české vydání napsala předmluvu k Trávě Anyi Martinové. Na našem webu si můžete přečíst její povídku Všemožné způsoby, jak umrtvit holku. V časopise Tvar jí vyšla povídka Pozdně noční projížďka. V časopise A2 jí vyšla povídka Osm lidí, kteří mě zavraždili (výňatek z deníku Lucy Westenrové). Původem je autorka z Ohia a nyní žije s manželem, dvěma kočkami a zdaleka nedostačujícím množstvím duchů na opuštěné koňské farmě u Pittsburghu. Má stránky www.gwendolynkiste.com.

Profil na Databázi knih | Profil na Goodreads

rsz_by_bill_homan

Foto: Bill Homan