Akce Efekt lupa
  • 1 z 2

Anya Martin – Tráva – e-kniha

 

Svého bývalého manžela Sheila už nikdy nechtěla vidět, takže ji nemile překvapilo, když se zřítil s letadlem do močálů na jihu Georgie a musela ho jít identifikovat. Ještě více ji překvapilo, co si s sebou přivezla z márnice.

Anya Martin přispěla povídkami do mnoha zahraničních antologií a Tráva se pak stala její první samostatnou publikací. Čeká vás skutečně zvláštní příběh o prapodivné bažinné lásce, ztrátě, sexu a smrti.

▪ předmluva Gwendolyn Kiste

▪ obálka a ilustrace Jeanne D’Angelo

▪ překlad Roman Tilcer

▪ formáty Mobipocket, ePUB a PDF

▪ dostupné rovněž v tištěné podobě

Dostupnost Ke stažení
Běžná cena 222 Kč
Ušetříte 23 Kč (–10 %)
199 Kč
   
Kód produktu M1E
Kategorie E-knihy
 

Anya Martin patří k těm originálnějším a imaginativnějším autorům současné vlny temné literatury a vypráví příběhy, v nichž se snoubí temná erotika s podivnem a surreálnem. Jsou to příběhy, které vás zraní a přitom vás svedou, a vy pak samou hrůzou a úžasem bez dechu toužíte po přídavku.

Livia Llewellyn, autorka novely Ta, co jde první

Temně dráždivý příběh protkaný spodními proudy bolestně svůdné erotiky a pokušení, jež kalí nitky hrůzy.

Shane Douglas Keene, This Is Horror

Myslím, že se nepletu, když Trávu označím za jakéhosi křížence Bažináče na toho dokonce odkazuje –, Tváře vody a Solaris Stanisława Lema. Možná vám to připadá šokující, ale Anya Martin všechny tyto vlivy využívá a vypráví o samotě a depresi ze ženského úhlu pohledu.

José Luis Pascual, Dentro del Monolito

 

Ukázka – Anya Martin – Tráva

 

O AUTORCE

Anya Martin dosud publikovala povídkovou sbírku Sleeping With the Monster a v limitovaném vydání novelu Tráva a divadelní hru Passage to the Dreamtime. Její příběhy se objevily například v antologiích Cthulhu Fhtagn!, Resonator: New Lovecraftian Tales from Beyond, Cassilda’s Song: Tales Inspired by Robert W. Chambers’ King in Yellow Mythos, Eternal Frankenstein, Splatterpunks II: Over the Edge a Giallo Fantastique Womanthology: Heroic. V časopise A2 jí vyšla povídka Sedmilhář. Píše blog ATLRetro, spolu se Scottem Nicolayem produkuje pro server This Is Horror podcast The Outer Dark zaměřený na rozhovory se současnými autory weirdu a spekulativní fikce a pořádá rovněž stejnojmenné sympozium.

Je odkojená pořadem Friday Night Frights, odjakživa fandí monstrům a lituje, že se nevěnuje tomu, po čem toužila jako malá vykopávkám dinosaurů. Poslouchá punk rock, hojně to prokládá funkem a experimentálním jazzem, vaří nebezpečně pálivé kari a ráda tráví čas se psy. Je napůl Finka, ze Smith College si odnesla titul z antropologie a živí se jako novinářka. Má webovou stránku www.anyamartin.com a na Twitteru působí jako @Anya99.

Profil na Databázi knih | Profil na Goodreads

Anya Martin

Foto: Ray Dafrico

Původní název Grass
Původní vydání Dim Shores, 2016
Překlad z anglického jazyka Roman Tilcer
Redakce a korektura Jana Nečasová
Obálka a ilustrace Jeanne D’Angelo
Rok vydání 2023
Vydání 2. upravené
Edice M
Svazek 1
ISBN (Mobipocket) 978-80-908935-2-8
ISBN (ePUB) 978-80-908935-1-1
ISBN (PDF) 978-80-908935-0-4

Anya Martin – vzkaz českým čtenářům (HorrorCon 2021)