Novinky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Kromě informací o novinkách a akcích získáte i přednostní přístup k povídkám, rozhovorům a článkům, které budeme čas od času zveřejňovat v sekci Čtení zdarma.

Přinášíme Trávu v audio podobě!

Může se tělo stát lesem? Hlubokým, vlhkým, přebujelým hvozdem?“

 

Milé čtenářstvo, s potěšením představujeme naši první audioknihu!

 

Vyprodukovala ji pro nás společnost Binary Code a načetla ji herečka Marie-Luisa Purkrábková. Můžete se těšit na tři hodiny toho nejvlhčího podivna, zahaleného kouřovým oparem!

 

Anya Martin – Tráva – audiokniha
Obálka: Jeanne D’Angelo

 

Svého bývalého manžela Sheila už nikdy nechtěla vidět, takže ji nemile překvapilo, když se zřítil s letadlem do močálů na jihu Georgie a musela ho jít identifikovat. Ještě více ji překvapilo, co si s sebou přivezla z márnice.

 

Anya Martin přispěla povídkami do mnoha zahraničních antologií a Tráva se pak stala její první samostatnou publikací. Čeká vás skutečně zvláštní příběh o prapodivné bažinné lásce, ztrátě, sexu a smrti.

 

👉 Přejít na audioknihu.

 

S Alistairem Renniem do hlubin vesmíru

Abychom vám ukrátili čekání na novou knihu, přinášíme po čase opět nějaké čtení zdarma – tentokrát nedílně spjaté i s poslechem!

Ruptured World – Exoplanetary

Obálka: Simon Heath (Cryo Chamber)

Ruptured World je hudební projekt skotského spisovatele Alistaira Rennieho, kterého můžete znát jako autora oceňovaného weird fantasy románu Chmurný Válečník. Pro české čtenáře a posluchače jsme zpracovali album Exoplanetary, mrazivě elektrizující temnou atmosférickou hudbu s filmovým nádechem vyprávějící příběh vesmírné mise k Proximě Centauri. Úkol zní jasně: posoudit, zda je planeta vhodná pro koloniální expanzi stále zoufalejší lidské rasy. Skrze útržky přenosů v ambientních kulisách se dozvídáme o výzvách mimozemského průzkumu, s nimiž se mise potýká, a záhy také o skutečnosti, že na Proximě Centauri b nejsou lidští návštěvníci sami.

👉 Přejít na Exoplanetary.

 

Připravujeme sbírku Livie Llewellynové!

Rádi bychom Vám představili knihu, na které právě pracujeme!

Livia Llewellyn – Motory touhy

Smrt a potěšení. Freudův Todestrieb, výrok, že „libido má za úkol zneškodňovat ničivý pud, čehož dosahuje tak, že jej do značné míry odklání ven… Tento pud se pak nazývá pudem k ničení, k ovládnutí, vůlí k moci.“ Málokterý spisovatel spřádá příběhy o Thanatovi a Erótovi tak obratně a působivě jako Livia Llewellyn.

Laird Barron v předmluvě k této knize píše: „Mezi mimořádnou rozkoší a bolestí je pramalý rozdíl.“ Osiřelé děvče se zálibou v antracitu padne do spárů sekty uctívající pohřbeného boha. Jehličnany na americkém Severozápadě lákají předpubertální dívky do svých kmenů, aby jim sloužily jako lůna. Hospodyňka z předměstí, kterou trápí její současná situace, potká šestnáctiletou dívku, jíž se toužila dotknout ve snech. Deset povídek v této sbírce cílí na citlivost čtenářů, na jejich obavy a tužby.

Livia Llewellyn píše temnou fantasy, horory a erotickou literaturu a její příběhy se objevily ve více než osmdesáti antologiích a časopisech včetně dvou svazků The Best Horror of the Year proslulé Ellen Datlowové, antologie Year’s Best Weird Fiction sestavené Lairdem Barronem a The Mammoth Book of Best New Erotica. Její sbírky Motory touhy: O lásce a jiných hrůzách Furnace byly nominovány na Cenu Shirley Jacksonové a další nominace obdržela za povídky „Omfalos“ a „Furnace“. Za povídku „One of These Nights“ získala v roce 2020 Cenu Edgar, nesoucí jméno E. A. Poea. Vydali jsme novelu Ta, co jde první. V časopise Pevnost vyšla povídka „Poslední čisté, jasné léto“ (nyní dostupná na našem webu). Více o autorce najdete na stránkách www.liviallewellyn.com.

Do češtiny knihu převede Roman Tilcer. Na překladu se aktuálně pracuje. Sbírka zřejmě vyjde na podzim, a to v edici 333, tj. ve větším formátu, podobně jako Rezavé panny Gwendolyn Kisteové (které u nás mimochodem stále pořídíte s dopravou zdarma). Bude to zatím náš nejrozsáhlejší počin! 

Samotné příběhy doplní předmluva Lairda Barrona a exkluzivní, dříve nepublikovaný autorčin doslov. Za ilustrací na obálce českého vydání stojí Marcela Bolívar.

 

Povídka Livie Llewellynové „Poslední čisté, jasné léto“

Na našem webu si nyní můžete zdarma přečíst povídku Livie Llewellynové „Poslední čisté, jasné léto“.

 

Někteří jste povídku možná četli vloni v časopise Pevnost. Poprvé vyšla v roce 2014 v časopise Primeval, následujícího roku se jí dostalo čestné zmínky ve výběrové ročence Ellen Datlowové a vzápětí ji tato věhlasná editorka otiskla v antologii The Monstrous. Rok nato autorka povídku začlenila do své sbírky Furnace, za kterou si posléze vysloužila nominaci na Cenu Shirley Jacksonové.


V tomto silném textu se s netradiční vypravěčkou podíváte do jednoho přímořského města. Fanoušci
Howarda Phillipse Lovecrafta už tuší, že to nevěstí nic dobrého! Ano, jedná se o příběh ze světa Mýtu Cthulhu, do nějž autorka zasadila svou fiktivní megalopoli Obsidie, ve které se odehrává i novela Ta, co jde první.

 

„Poslední čisté, jasné léto“

 

Ilustrace: Žaneta Kortusová

 

Zahájili jsme předprodej Rezavých panen

Spustili jsme předprodej naší nové knihy, románu Gwendolyn Kisteové Rezavé panny.

V průběhu září si knihu blíže představíme na sociálních sítích, nyní to hlavní:

▪️ vyjde ve větším formátu, než jste od Medusy zvyklí (oproti našim prvním dvěma titulům je rozsahem trojnásobná);

▪️ obsahuje autorčin doslov napsaný exkluzivně pro české vydání;
▪️ dalším bonusem českého vydání je autorkou sestavený seznam doporučeného poslechu;
▪️ knihu jsme navíc doplnili pěti celostránkovými černobílými ilustracemi z dílny Evy Paprstkářové (Eva ZeSkřivánku);
▪️ v předprodeji ušetříte 70 Kč;
▪️ román výhodně pořídíte i v rámci balíčku „3 × Medusa“, obsahujícího všechny naše knihy.

Taky už se nemůžete dočkat? Datum vydání jsme stanovili na 29. 9., ale když se v tiskárně zadaří, mohlo by to být i o týden dřív!

Rezavé panny

 

PF 2023

Nechť nám všem rok 2023 přinese stejné množství temnoty a světla, právě tolik, abychom viděli krásu, smysl a život, které každá polovina dává té druhé.“


Livia Llewellyn

rsz_img_08681

 

Stránka 1 z 4 - 32 položek celkem