• 1 z 2

Livia Llewellyn – Motory touhy: O lásce a jiných hrůzách

 

PŘIPRAVUJEME na podzim 2024

Smrt a potěšení. Freudův Todestrieb, výrok, že „libido má za úkol zneškodňovat ničivý pud, čehož dosahuje tak, že jej do značné míry odklání ven… Tento pud se pak nazývá pudem k ničení, k ovládnutí, vůlí k moci.“ Málokterý spisovatel spřádá příběhy o Thanatovi a Erótovi tak obratně a působivě jako Livia Llewellyn.

Laird Barron v předmluvě k této knize píše: „Mezi mimořádnou rozkoší a bolestí je pramalý rozdíl.“ Osiřelé děvče se zálibou v antracitu padne do spárů sekty uctívající pohřbeného boha. Jehličnany na americkém Severozápadě lákají předpubertální dívky do svých kmenů, aby jim sloužily jako lůna. Hospodyňka z předměstí, kterou trápí její současná situace, potká šestnáctiletou dívku, jíž se toužila dotknout ve snech. Deset povídek v této sbírce cílí na citlivost čtenářů, na jejich obavy a tužby.

obálka Marcela Bolívar

▪ překlad Roman Tilcer

Dostupnost Momentálně nedostupné
369 Kč
Kód produktu 333-2
Kategorie Knihy
 

Llewellyn se člověku dostane pod kůži různými způsoby a žádný není příjemný. (…) Její hrdinky i oběti – a často jsou to jedny a ty samé – dokážou být silné, i když jsou křehké, milující, i když jsou kruté, zářivé, i když podléhají temnotě.

 

– Jesse Bullington, Innsmouth Free Press


Temné, znepokojivé a úchvatné. Pokud máte rádi povídky, které vám ubližují, vyrážejí vám dech a cítíte se po nich prázdní a rozechvělí, přečtěte si tuto sbírku. Nebudete zklamáni.

 

– Damien Angelica Walters, autorka románu The Dead Girls Club

 

Připravte se, tyhle příběhy pálí.

 

– Joseph S. Pulver sr., autor novely Dlouhá, temná, chmurná cesta

 

O AUTORCE 

Livia Llewellyn píše temnou fantasy, horory a erotickou literaturu a její příběhy se objevily ve více než osmdesáti antologiích a časopisech včetně dvou svazků The Best Horror of the Year proslulé Ellen Datlowové, antologie Year's Best Weird Fiction sestavené Lairdem BarronemThe Mammoth Book of Best New Erotica. Její sbírky Motory touhy: O lásce a jiných hrůzách Furnace byly nominovány na Cenu Shirley Jacksonové a další nominace obdržela za povídky „Omfalos“ a „Furnace“. Za povídku „One of These Nights“ získala v roce 2020 Cenu Edgar, nesoucí jméno E. A. Poea. Vydali jsme novelu Ta, co jde první. V časopise Pevnost vyšla povídka „Poslední čisté, jasné léto“ (nyní dostupná na našem webu). Více o autorce najdete na stránkách www.liviallewellyn.com.

 Livia Llewellyn

Foto: archiv autorky

Původní název Engines of Desire: Tales of Love & Other Horrors
Původní vydání Lethe Press, 2011
Překlad z anglického jazyka Roman Tilcer
Redakce a korektura Háta Kreisinger Komňacká
Obálka Marcela Bolívar
Rok vydání 2024
Vydání 1.
Edice 333
Svazek 2
Počet stran ?
Rozměry 21 × 14,8 cm
Vazba brožovaná
ISBN ?